Sedmidenní skupinové zájezdy hostů Villy Gineta vám dávají možnost poznat klenoty Prahy i malebnou českou krajinu s historickými městy a vesničkami. Vaším průvodcem bude Phillippe Deswarte, který vám českou kulturu a historii přiblíží díky své detailní znalosti a vypravěčským schopnostem. Phillippa doprovází známý belgický herec Maarten Bosmans, který se proslavil i svým kulinářským uměním. Společně vás budou bavit a poskytnou vám nezapomenutelné zážitky.

Phillippe a Maarten se znají od svých 14 let, kdy se poznali v divadelní škole v belgických Antverpách. Brzy se z nich stali nejlepšími přátelé a díky Phillippovi se Maarten dozvěděl o Praze a jejím okolí.

Maarten Čechy navštěvuje již od mládí a, stejně jako Phillippe, se do krás Prahy a české přírody zamiloval.

V roce 2010 se v místní hospůdce domluvili, že pro hosty Villy Gineta budou pořádat malé, rodinné výlety do Prahy a po krásách Čech. Naši hosté se o Phillippovi a Maartenovi často vyjadřují jako o dokonalých hostitelích.

Kdo je Phillippe Deswarte?

Phillippe s otevřenou náručí vítá všechny hosty penzionu Villa Gineta. Jeho znalosti a nadšení českou přírodou nezná mezí. Provede vás pražskou a českou historií, kulturou i pověstmi. Jeho vypravěčské umění vám přiblíží životy českých lidí a jejich národní kulturní dědictví.

V roce 2004 se Phillippe nastálo přestěhoval z Belgie do Čech a žije zde se svou manželkou, Zdeničkou, a dvěma dětmi, Sebastianem a Lukášem.

Kdo je Maarten Bosmans?

Maarten je známý belgický herec. Účinkoval v belgických televizních programech, např. Cops, Loslopend Wild, Amateurs a nebo Fresh Bakker.

Posledních 20 let Maarten pravidelně jezdil za Phillippem a jeho rodinou do Čech. A zamiloval se nejen do české krajiny, ale i do své české princezny, Zuzany, sestry Phillippovy manželky.

Maarten při skupinových zájezdech dělá také šéfkuchaře. V roce 2012 se dostal do finále populární televizní show Celebrity Master Chef, a tak si můžete být jistí, že vás svým kulinářským dílem naprosto uspokojí.

Maarten a Phillippe vás ve Villa Gineta přivítají s otevřenou náručí a sklenkou českého sektu. Maarten vás provede po penzionu a budete si moci protáhnout nohy poklidnou procházkou po lese. Večer pro vás přichystáme tradiční, českou, tříchodovou večeři.

Cesta autem do jižních Čech – k přehradě Orlík. Účastníme se prohlídky zámku Orlík a projedeme se na lodi kolem zříceniny tohoto zámku. Dále vás čeká prohlídka Zvíkova, nejstaršího hradu v Čechách, po níž se můžete občerstvit domácím pivem ze zvíkovského pivovaru. A Maarten vás ve Villa Gineta bude očekávat s vynikající večeří.

S Phillippem se autobusem projedeme po levém břehu Vltavy, vyjedeme lanovkou na Petřín a odtud se pokocháme krásným výhledem na Prahu. Navštívíme Strahovský klášter, kde můžete ochutnat místní pivo Sv.Norbert, a o kousek dál navštívíme Pražský hrad, kde můžete sledovat výměnu stráží. Po obědě navštívíme barokní Malou Stranu, Chrám Svatého Mikuláše a romantický Karlův most. Večeři si dáme v malé vesničce nedaleko od penzionu.

S Maartenem vyrazíme do chráněné krajinné oblasti Český kras a potom nás čeká 6-10 kilometrů dlouhá procházka přes lomy Velká Amerika, Mexiko a Malá Amerika. Tak dojdeme až na nejslavnější český hrad Karlštejn, který postavili ve 13.století. Zde vám místní průvodce odhalí tajemství Karla IV a večer nás čeká gastronomický zážitek v restauraci Fregatta.

S Maartenem vyrazíme do chráněné krajinné oblasti Český kras a potom nás čeká 6-10 kilometrů dlouhá procházka přes lomy Velká Amerika, Mexiko a Malá Amerika. Tak dojdeme až na nejslavnější český hrad Karlštejn, který postavili ve 13.století. Zde vám místní průvodce odhalí tajemství Karla IV a večer nás čeká gastronomický zážitek v restauraci Fregatta.

Pojedeme s Phillippem vlakem na Vyšehrad, kde byla Praha podle pověsti založena. Odtud půjdeme pěšky podél řeky na Nové město a Staré město a zavítáme i do magického Židovského města. Den zakončíme hostinou v jednom z nejstarších pražských sklepů.

Navštívíme slavný pivovar Velké Popovice, kde nám průvodce odhalí historii a výrobu oblíbeného piva Kozel. Odtud pojedeme s Maartenem do Tábora, kde se můžeme projít centrem a ponořit se do tajemných katakomb. Den zakončíme typickým českým grilováním a proslulým bramborovým salátem Mámy Ginety.

S těžkým srdcem se s vámi budeme loučit. Budeme doufat, že se vám ve Villa Gineta líbilo, a budeme se těšit na vaši příští návštěvu.

Pro rok 2018 máme vypsaná následující data pro skupinové zájezdy:

31.03 – 07.04

06.05 – 13.05

04.06 – 11.06

16.06 – 23.06

27.08 – 03.09

08.09 – 15.09

22.09 – 29.09

Cena za osobu:  od 22 525 Kč /  850 EUR

Cena zahrnuje:

  • ubytování na 7 nocí, včetně domácí snídaně
  • 6 jednodenních výletů, provázených Phillippem a Maartenem, včetně vstupného do objektů, dopravy, jízdenek na loď a aktivit
  • 4 večeře ve Villa Gineta, včetně grilování, 1 večeře v jednom z nejstarších pražských sklepů a 2 tříchodové večeře v restauraci poblíž penzionu

Cena nezahrnuje:

  • cestu do Villa Gineta a zpět domů
  • budete se muset sami dostat na výchozí body výletů (budeme vás však doprovázet, abyste se neztratili)
  • další nespecifikované výdaje mimo uvedený itinerář