Vítáme vás v srdci Čech. Naše poloha je ideálním výchozím bodem pro poznávání nádherné české přírody, a to pro lidi v každém věku. Tento kraj nabízí nesčetné příležitosti k jednodenním výletům. Můžete poznávat památky, věnovat se pěší turistice nebo cykloturistice, projíždět se na loďkách, udělat si vyjížďku na koni nebo poznávat místní gastronomii. Uděláme všechno pro to, abyste si svůj pobyt užili co nejvíce, a poznali kraj, do kterého jsme se sami zamilovali.

V penzionu

Vybavení

Villa Gineta je moderně vybavený penzion uprostřed nádherné přírody hned za hranicemi Prahy. Z galerie vidíte na venkovní terasu i do vnitřního prostoru. Na venkovní terase si můžete s přáteli užít skleničku dobrého pití a dát něco dobrého na zub. Uprostřed krásné květinové zahrady můžete využít vyhřívaný venkovní bazén. Dále se můžete vyřádit na trampolíně, při badmintonu, volejbalu, stolním tenisu, a nebo svůj čas trávit s našimi čtyřnohými přáteli.

Ranní konzultace

Každé ráno, mezi 9 a 11 hod., jsou Phillippe a děda Harry připraveni vám poradit při plánování vašich aktivit. Phillippe vám může doporučit přes padesát jednodenních výletů a pomoci vám poznat jeho milovaný kraj.

Výlety s průvodcem

Pokud se sejde více než 8 zájemců, Phillippe rád zorganizuje unikátní výlety „The Grand Tour de Prague” a “Prague by Night“. Při Grand Tour vás Phillippe provede pěti historickými pražskými čtvrtěmi s jejich dominantami. Grand Tour zakončíte bohatou hostinou v jednom z nejstarších pražských sklepů. Tato tour začíná v 9 hodin ráno a končí v 11 hodin v noci. Další informace jsou v ceníku.

Prague by Night vás zavede do neznámých a tajemných koutů Prahy. Phillippe vás provede místy, odkud budete mít ten nejkrásnější výhled na noční Prahu. Výhled na pražské památky si užijete také během projížďky lodí, jejíž součástí je i pohoštění a nápoje. Tato tour začíná ve 2 hodiny odpoledne a končí ve 12 hodin v noci. Další informace jsou v ceníku.

Vyjížďky na koních

Nabízíme vám individuální lekce o délce 45 minut ve vnitřní nebo venkovní jízdárně s naším profesionálním trenérem, Pavlem Liškou. Naši koně jsou dobře vycvičení a jedním z nich je Generál – pýcha naší stáje. Ve spolupráci se sousední stájí vám nabízíme 1-3 hodinové vyjížďky krásnou českou přírodou.

Gastronomie

Potrava pro duši

 

Třikrát do týdne pro své hosty připravujeme vynikající večeři (min. 10 osob). Připravíme pro vás „Český večer“ s táborákem, grilovanými specialitami, studeným švédským stolem a samozřejmě pověstným bramborovým salátem od Mámy Ginety. Další oblíbený večer je „Večer s pražskou šunkou“. Podáváme jemné, pomalu pečené vepřové s křupavými rozmarýnovými bramborami a zeleninou. „Dinner a la Phillippe“ vám nabídne překvapivý exkurz do Phillippova kulinářského umění. A jistě nebudete zklamáni.

Restaurace U Volešáků

Je to rodinná restaurace s tradiční českou kuchyní. Nejoblíbenějším zdejším jídlem „Překvapení pana domácího“ s americkými brambory.

Japeka

Japeka je také rodinná restaurace, kde podávají česká i mezinárodní jídla. Nezapomeňte ochutnat jejich vynikající dezerty, např. palačinky.

Fregatta

Fregatta je stylová restaurace na břehu Vltavy s velice příjemnou obsluhou. Doporučujeme jejich kohouta na víně. V přízemí budovy je výborná cukrárna.

Barabizna

Tato restaurace nabízí nepřeberné množství mexických jídel a šťavnatých steaků. Vyzkoušejte jejich výborné koktejly a zakousněte se do jejich steaku Gironimo.

Slowpec

Restaurace Slowpec je nováčkem, ale rychle si díky své kuchyni získala popularitu a uznání. Pokrmy připravují v tradiční venkovní peci a my vám doporučujeme dvanáct hodin taženou hovězí kližku.

Památky

Praha a jejích pět čtvrtí

Necelých 25 kilometrů od Villy Gineta leží jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ne nadarmo se Praze přezdívá Stověžatá, Zlatá a Matka měst. Ponořte se do její bohaté historie a kultury a nechte se ohromit její nádhernou architekturou.

Můžete objevovat pět pražských historických čtvrtí: Hradčany s impozantním Pražským hradem a Malou Stranu na levém břehu. Na pravý břeh se dostanete přes slavný Karlův most. Tak vstoupíte do Starého města se Židovským městem, Josefovem, a dále do Nového města plného života.

Praha také díky svým parkům a lesům patří k nejzelenějším městům v Evropě. Můžete se kochat pohledem na Vltavu z Vyšehradu nebo Petřína, nebo navštívit nádhernou botanickou zahradu blízko Trojského zámku. Phillippe vám může přispět svou radou nebo vzít na jeden ze svých pražských výletů.

Každý si v Praze může najít to své – divadla, operu, koncerty, nákupy, kavárny a restaurace.

Příroda

Villa Gineta se nachází uprostřed několika chráněných krajinných oblastí. Český kras oplývá přírodním bohatstvím, jeskyněmi a kaňony. Na Křivoklátsku najdete hluboké lesy i holé vrcholky kopců a mezi nimi se proplétá Berounka. Na druhou stranu, Český ráj je charakteristický svou krajinou s pískovcovými útvary.

Villa Gineta se nachází blízko soutoku Sázavy a Vltavy. Druhou jmenovanou proslavil v Mé Vlasti světoznámý skladatel Bedřich Smetana. Poblíž jsou i známé přehradní nádrže Slapy a Orlík, které vám nabízejí rozličné možnosti trávení volného času.

Hrady a zámky

Česká republika má obrovské množství hradů a zámků. Zámek Konopiště vlastnil arcivévoda Franz Ferdinand, dědic rakousko-uherského trůnu. Úžasné lovecké trofeje, překrásné obrazárny, ložnice, pracovny a soukromá jídelna – tam všude je znát duch muže, jehož smrt v Sarajevu rozpoutala 1.světovou válku.Doporučujeme i zámky Dobříš, Mníšek pod Brdy a Jemniště, které nabízejí prohlídky v češtině, angličtině a němčině.

Hrady měly za úkol chránit Prahu a každý z nich má svou bohatou historii a nádhernou architekturu. Karlštejn je klasickým příkladem gotické architektury, se svými neproniknutelnými zdmi, Kaplí Svatého kříže a unikátní sbírkou gotických pláten. Křivoklát je slavné sídlo králů a císařů uprostřed hlubokých lesů. Dále můžete navštívit Český Šternberk a okolní zříceniny.

Sázava

Řeka Sázava je jedním z nejromantičtějších a nejzachovalejších míst. Krajinou se vine jako zlatá nit. Podél Sázavy se můžete nechat svézt Posázavským pacifikem, na jehož trase můžete objevovat hrady a malebné vesničky. A také můžete ochutnat pivo z jednoho z místních pivovarů.

Města a vesničky

V Čechách je mnoho okouzlujících měst a vesniček. Jedním z našich nejoblíbenějších měst je Tábor, kde se můžete projít historickým centrem a zavítat do tajemných katakomb. A také Kutná Hora, nacházející se na seznamu památek UNESCO, s fascinující kostnicí a Katedrálou Svaté Barbory.

Válečné památníky

V České republice je několik válečných památníků, které stojí za návštěvu. Na koncentrační tábor v Terezíně si vyhraďte celý den. V tomto průchozím koncentračním táboře zahynulo mezi lety 1942 a 1945 více než 40 000 Židů. Město se skládá ze dvou pevností na pravém a levém břehu Ohře. Můžete jít na komentovanou prohlídku po Malé pevnosti, a nebo v Židovském ghettu navštívit muzeum dokumentující zvěrstva, která se v táboře odehrávala.

Obec Lidice nacisti vypálili v roce 1942, jako pomstu za atentát na Heidricha. Všichni muži byli vyvražděni a ženy a děti poslány do koncentračních táborů.

Vojenské muzeum v Lešanech upoutá každého. Tamní sbírky tvoří více než 700 historických tanků, děl, motocyklů, obrněných vozidel a raketové techniky.

Sport a dobrodružství

Pěší turistika

V České republice naleznete více než 40000 kilometrů udržovaných turistických tras. Z Villy Gineta můžete vyrazit na pěší túru vedoucí podél řeky, lesem, přes louky a pole a kochat se nádhernou scenérií. Phillippe vám pomůže vaši pěší túru naplánovat.

Cykloturistika

Krásná příroda kolem Villy Gineta je rájem pro všechny cyklisty. Můžeme vám dát tip na zajímavou cyklo vyjížďku po okolí.

Pro dobrodružnější povahy

Spolupracujeme s místní mysliveckou a rybářskou organizací a pokud jste mysliveckým nebo rybářským nadšencem, můžeme pro vás osobně něco zorganizovat. Sportovní nadšenci mohou v blízkém okolí vyzkoušet i lezení, vodáctví a vodní lyžování. Další informace vám velmi rád sdělí Phillippe.