Cílem jezdecké stáje Gineta je rozvoj koně a jezdce samostatně i dohromady. Výcvik vede náš vlastní trenér, Pavel Liška, ale můžeme vám nabídnout i soustředění vedená současnými předními jezdci. Chceme jezdcům nabídnout výcvik přizpůsobený jejich vlastním cílům a vytvořit přátelskou atmosféru jak pro nováčky, tak i pro pokročilé jezdce. Jsme připraveni vám pomoci s drezurou, skoky i s vašimi prvními krůčky.  Naše zařízení dlouhodobě využívají přední čeští jezdci, kteří se často do stáje Gineta jezdí připravovat a trénovat.

Pavel Liška, trenér stáje Gineta

Když se Pavla ve škole učitelé ptali, čím chce být, až vyroste, odpověděl, že žokejem.  Ve 14 letech se přihlásil na prestižní školu v Kladrubech nad Labem, která studentům poskytuje jezdecké vzdělání, ale i plnohodnotné středoškolské vzdělání.

Po tom, co si vyzkoušel dostihy i skokové soutěže, odjel na dva roky do Anglie, kde cvičil koně a vedl jezdecké stáje. Po svém návratu do České republiky začal pracovat ve Villa Gineta a zároveň získal trenérský certifikát od České jezdecké federace.

Pro Pavla je práce s koňmi nejen jeho vášní, ale i životní cestou, na níž se neustále učíte něčemu novému. Se svým koněm, Warmanem, dále aktivně soutěží a trénuje.

Trenérská filozofie

Pavel věří, že jedině klidný kůň rád předvede to, co po něm požadujete. Při tréninku se snaží vytvořit právě klidnou a uvolněnou atmosféru, kdy kůň i jezdec pracují jako jeden celek. Na začátku se vždy snaží pochopit, čeho přesně chce jezdec dosáhnout. Toto je jedním z pilířů jeho tréninku. Dalšími jsou zkušenosti jezdce a koně.  Bude pracovat zvlášť s vaším koněm i s vámi oběma dohromady, abyste společně dosáhli vašich cílů.

Hostující trenéři

Stáj Gineta pořádá nesčetná soustředění, která vedou jedni z nejlepších současných světových trenérů. Soustředění jsou obvykle vícedenní, aby měli jezdec i kůň dostatek času pro pokrok a trenér dostatek času zjistit jejich individuální potřeby. Našimi hostujícími trenéry jsou Arthur Kottas, bývalý trenér španělské jezdecké školy ve Vídni, Lucie Marešová, špičková česká trenérka drezury, a Monique Peutz, mezinárodní instruktorka a posuzovatelka z Holandska.