Památky


Pražské historické čtvrti

Necelých 25 kilometrů od Villy Gineta leží jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ne nadarmo se Praze přezdívá Stověžatá, Zlatá a Matka měst. Ponořte se do její bohaté historie a kultury a nechte se ohromit její nádhernou architekturou.

Můžete objevovat pět pražských historických čtvrtí: Hradčany s impozantním Pražským hradem a Malou Stranu na levém břehu. Na pravý břeh se dostanete přes slavný Karlův most. Tak vstoupíte do Starého města se Židovským městem, Josefovem, a dále do Nového města plného života.

Praha také díky svým parkům a lesům patří k nejzelenějším městům v Evropě. Můžete se kochat pohledem na Vltavu z Vyšehradu nebo Petřína, nebo navštívit nádhernou botanickou zahradu blízko Trojského zámku. Phillippe vám může přispět svou radou nebo vzít na jeden ze svých pražských výletů. Každý si v Praze může najít to své – divadla, operu, koncerty, nákupy, kavárny a restaurace.

Hrady a zámky

Česká republika má obrovské množství hradů a zámků. Zámek Konopiště vlastnil arcivévoda Franz Ferdinand, dědic rakousko-uherského trůnu. Úžasné lovecké trofeje, překrásné obrazárny, ložnice, pracovny a soukromá jídelna – tam všude je znát duch muže, jehož smrt v Sarajevu rozpoutala 1.světovou válku.Doporučujeme i zámky Dobříš, Mníšek pod Brdy a Jemniště, které nabízejí prohlídky v češtině, angličtině a němčině.

Hrady měly za úkol chránit Prahu a každý z nich má svou bohatou historii a nádhernou architekturu. Karlštejn je klasickým příkladem gotické architektury, se svými neproniknutelnými zdmi, Kaplí Svatého kříže a unikátní sbírkou gotických pláten. Křivoklát je slavné sídlo králů a císařů uprostřed hlubokých lesů. Dále můžete navštívit Český Šternberk a okolní zříceniny.

Města a vesničky

V Čechách je mnoho okouzlujících měst a vesniček. Jedním z našich nejoblíbenějších měst je Tábor, kde se můžete projít historickým centrem a zavítat do tajemných katakomb. A také Kutná Hora, nacházející se na seznamu památek UNESCO, s fascinující kostnicí a Katedrálou Svaté Barbory. 

Válečné památníky

V České republice je několik válečných památníků, které stojí za návštěvu. Na koncentrační tábor v Terezíně si vyhraďte celý den. V tomto průchozím koncentračním táboře zahynulo mezi lety 1942 a 1945 více než 40 000 Židů. Město se skládá ze dvou pevností na pravém a levém břehu Ohře. Můžete jít na komentovanou prohlídku po Malé pevnosti, a nebo v Židovském ghettu navštívit muzeum dokumentující zvěrstva, která se v táboře odehrávala.

Obec Lidice nacisti vypálili v roce 1942, jako pomstu za atentát na Heidricha. Všichni muži byli vyvražděni a ženy a děti poslány do koncentračních táborů. Vojenské muzeum v Lešanech upoutá každého. Tamní sbírky tvoří více než 700 historických tanků, děl, motocyklů, obrněných vozidel a raketové techniky.