Turistické atrakce

Necelých 25 kilometrů od penzionu Villa Gineta leží jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ne nadarmo se Praze přezdívá Stověžatá, Zlatá a Matka měst. Ponořte se do její bohaté historie a kultury a nechte se ohromit její nádhernou architekturou.

Můžete objevovat pět pražských historických čtvrtí: Hradčany s impozantním Pražským hradem a Malou Stranu na levém břehu. Na pravý břeh se dostanete přes slavný Karlův most a tudy vstoupíte do Starého města se Židovským městem, Josefovem, a dále do Nového města tepajícího životem.

Každý si v Praze může najít to své – divadla, operu, koncerty, nákupy, kavárny a restaurace.

Kulinářské objevy

Přestože v Praze můžete ochutnat kuchyně celého světa, byla by škoda odjet, aniž byste ochutnali některou z místních kulinářských pochoutek.

Vepřo-knedlo-zelo můžete zapíjet litry dobrého piva, které podporuje trávení. Nebo si můžete vychutnat další tradiční pochoutku – výbornou hovězí svíčkovou na smetaně.

Další lahůdkou je klasický český guláš nebo řízek, který si můžete dát téměř všude. Bude-li vás podnik lákat na tankové pivo, můžete si být jisti, že ochutnáte nepasterizované pivo dovážené přímo z pivovaru, a je jedno, je-li to Plzeň, Gambrinus nebo Bernard.

Mimo hlavní turistické trasy

Kromě hlavních turistických lákadel vám Praha nabízí i mnoho zajímavých míst, která většině turistů zůstávají skrytá.  Na Žižkově je to televizní věž s lezoucími miminky. Můžete se nechat vyvézt do vyhlídkového patra a při skleničce dobrého pití si užít pohled na Prahu ze všech stran.

Zajděte na Slavín, vyšehradský hřbitov, který je jedním z nejkrásnějších a nejklidnějších míst v Praze. Jsou zde hroby největších českých osobností, např. Alfonse Muchy, Karla Čapka, nebo Antonína Dvořáka, ale všechny zdejší náhrobky jsou opravdovými uměleckými díly, která stojí za vidění.

Nedílnou součástí české kultury jsou hospůdky a pivo. V létě se v Praze vyrojí stovky, ne-li tisíce, zahrádek. Za návštěvu stojí Riegrovy sady nebo Letenské sady, kde tento lahodný mok můžete vychutnat s pohledem na okolní svět.  A Phillippe ví mnohem víc!

Praktické informace

Praha má dokonalý systém hromadné dopravy, díky níž se snadno a rychle dostanete v Praze kamkoliv. Poslední vlak metra vyjíždí o půlnoci, ale i potom máte možnost využít nočních tramvajových nebo autobusových linek.

Dávejte si pozor na kapsáře, obzvláště na turistických místech a v tramvaji. Ve směnárnách je potřeba být obezřetný. Směnný kurz, který je na tabuli není vždy totožný s kurzem, který dostanete. Potvrďte si kurz a částku, kterou dostanete, ještě předtím, než směnárníkovi dáte své peníze. A bohužel je zde i mnoho podvodných taxikářů. Protože je vždy bezpečnější využít jednu z renomovaných firem, např. AAA taxi nebo Modrý Anděl.